ZVEZDA POČISTILA PARTIZAN ZA TITULU ŠAMPIONA: Sferopulos očitao lekciju Obradoviću po 6. put i doneo Evroligu
Partizan - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

finale aba lige

Objavljeno: 23:11h
Završeno
22:41h

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su titulu šampiona ABA lige, pošto su pobedili Partizan sa 76:82 u trećem meču finalne serije.

Malo ko je očekivao da će izabranici Janisa Sferopulosa slaviti u tri meča i podići trofej regionalnog takmičenja na najtežem gostovanju u Evropi.

Ovo je 6. uzastopni trijumf stratega Zvezde nad Željkom Obradovićem koji je doneo crveno-belima još jednu evropsku sezonu.

Gledali smo poprilično čudno prvo poluvreme, ali ako uzmemo u obzir dešavanja od danas, možda je i bila očekivana nervoza igrača oba tima.

Crno-beli su bili potpuno nadskočeni od strane rivala, dok su crveno-beli imali čak 10 izgubljenih lopti.

Avramović na meču protiv Zvezde
Avramović na meču protiv Zvezdefoto: Starsport©

Izabranici Janisa Sferopulosa su sigurnije otvorili prve dve deonice, dok su igrači Željka Obradovića u finišu uspevali da nadoknade zaotatak i stignu do egala.

Aleksa Avramović je ponovo bio pokretačka snaga, ali ove večeri nije mogao da donese prevagu, pošto su ključni igrači Partizana potpuno nestali sa terena.

Trojkama Pantera i Avramovića, Partizan je na početku treće četvrtine poveo prvi put na utakmici (44:42), ali je potom stao. Zvezda je odgovorila serijom 10:0 (44:52), da bi na poslednji odmor otišla sa plus sedam (52:59).

Posle minut ipo igre u poslednjoj četvrini, Zvezda je stigla do prve dvocifrene prednosti (55:65), ali se izabranici Željka Obradovića nisu predavali. Crno-beli su prišli na dva poena zaostatka (68:70), ali je Zvezda trojkom Teodosića odbila taj pokušaj domaće ekipe da se vrati u meč.

Poslednji trzaj je bila trojka Avramovića, ali se ušlo u penal završnicu gde je Nedović stavio tačku na ovaj meč.

Na kraju se sve svelo na pametnu igre Crvene zvezde koja je vodila tokom čitavog meča.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Luka Mitrović i Rokas Gedraitis sa po 12 poena, Jago dos Santos je dodao 11, dok su Branko Lazić i Dejan Davidovac meč završili sa po devet poena.

U timu Partizana je najbolji je bio Aleksa Avramović sa 17 poena, Danilo Anđušić je ubacio 13, a Pi Džej Doužer i Mateuš Ponitka po osam.

Ekipa Partizana je na ovom meču igrala bez Džejmsa Nanelija koji nije bio u timu posle današnjeg incidenta u Areni i sukoba sa igračem Zvezde Stefanom Lazarevićem.

Izmena: 23:11h
22:35h

40. minut - Avramović pogađa trojku za tračak nade za Partizan. Niskorišćen napad Zvezde, Smit fauliran na 16 sekundi do kraja i imaće dva slobodna bacanja.

Nedović ima šansu da obezbedi titulu sa linije penala 76:80

Kraj. Zvezda je šampion ABA lige. 76:82

22:34h

39. minut - Avramović siguran sa linije penala. Težak šut koji ne pogađa Bolomboj, ali Panter ne uspeva da realizuje naredni napad Partizana 72:78

22:26h

38. minut - Nije ni Panter ništa bolji ove večeri, faul u napadu Trifunovića, Nedović na liniji penala.

Panter promašuje posle prodora, druge strane Bolomboj fauliran i imaće priliku za dva poena sa linije penala 70:76

Jago polovičan sa linije penala 70:77

22:23h

37. minut - Promašaj Pantera, a potom i Davidovca. Ponitka nastavlja sa sjajnom partijom, proigrava Smailagića koji zakucava.

Nedović ostaje sam i promašuje za tri poena, ne može ništa da pogodi 70:74

KK Partizan, KK Crvena zvezda, Večiti derbi
22:19h

36. minut - Davidovac će na liniju slobodnih bacanja 68:74

22:16h

35. minut - Fauliran Jago pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Anđušić pogađa uz faul.

Ide sada trojka Miloša Teodosića u ključnom momentu 68:73.

22:13h

34. minut - Gedraitis prekida seriju Partizana, pogađa za 3 poena. S druge strane poene beleži Doužer.

Pametan potez Anđušića koji iznuđuje 3 slobodna bacanja 65:68

22:12h

33. minut - Kaboklo završava meč zbog pet faulova. Novi poeni za Ponitku 60:65

22:09h

32. minut - Vraća trojku Tompkins, a onda faul u napadu za Ponitku. Lazić fauliran pri prodoru, ide na liniju slobodnih bacanja.

Trifunović pogađa jako važnu trojku za domaće 58:65

22:08h

31. minut - Skok u napadu i novi poeni Mitrovića. Ponitka pogađa jako važne poene za Partizan 55:61

22:05h

30. minut - Tompkins iz nemoguće pozicije dodaje do Jaga koji pogađa novu trojku. Promašaj Teodosića, pa Anđušića za tri poena.

Kraj treće četvrtine 52:59

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Večiti derbi
22:01h

29. minut - Bolomboj pogađa oba slobodna bacanja. Ledej pogađa uz faul, jako loša procena košarkaša Zvezde, ali promašuje Ledej.

Sjajan prodor Davidovca. Neverovatno novi faul za Gilespija, i to 5. isključujući. Anđušić siguran sa linije penala 52:56

21:59h

28. minut - Doužer siguran sa linije penala. Jago ponovo gubi loptu, ali Ledej to ne kažnjava 48:52

21:58h

27. minut - Smailagić se dobro snalazi i prekida agoniju Partizana, potom nerezonski šut Jaga 46:52